o nas

Kim jesteśmy

Ruch Chrześcijański Mt28 jest częścią CRU - międzynarodowej organizacji misyjnej. Rozpoczęła ona swoją działalność w 1951 roku na uniwersytecie w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Vonette i Bill Bright, założyciele Campus Crusade for Christ (której nazwę w USA zmieniono w 2011 roku na CRU), pragnęli dotrzeć z przesłaniem ewangelii do studentów i młodych ludzi na całym świecie. Dzięki Bożemu działaniu ich marzenie szybko zaczęło się spełniać – w latach 60-tych kolejni misjonarze wyruszali do nowych państw. W roku 1976 Amerykanie dotarli również do Polski, by i w naszym kraju, mimo socjalistycznej propagandy, głosić Dobrą Nowinę.

W ciągu pierwszych kilkunastu lat sytuacja polityczna uniemożliwiała oficjalną rejestrację w Polsce, dlatego Ruch Mt28 prowadził działalność w konspiracji. Dopiero po upadku komunizmu w 1991 roku zaistniał formalnie jako Ruch Nowego Życia, a od 2013 roku funkcjonuje pod obecną nazwą - Ruch Chrześcijański Mt28.

Początkowo działalność w Polsce polegała głównie na współpracy z katolicką Oazą, czyli Ruchem Światło-Życie i z księdzem Franciszkiem Blachnickim. Następnie Mt28, realizując krok po kroku Bożą misję, rozpoczęło samodzielną pracę na uczelniach wyższych w takich miastach, jak: Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Łódź, docierając z przesłaniem ewangelii do wielu środowisk akademickich. Od tamtej pory Ruch Mt28 stopniowo obejmował wpływem także inne grupy społeczne: małżeństwa, rodziców, liderów, przedsiębiorców, sportowców, nauczycieli, uczniów, kobiety i mężczyzn.

© Ruch Chrześcijański Mt28. Wszelkie prawa zastrzeżone.